Левски София се класира за финала в мъжкото волейболно първенство.

...

Левски е на финал в мъжкото първенство по волейбол

Левски София се класира за финала в мъжкото волейболно състезание. " Сините " се постановиха с 3:1 (25:18, 23:25, 30:28, 25:21) като посетители на първенеца Нефтохимик 2010 и завоюваха финалната серия с 3:1 триумфа.

Възпитаниците на треньора Николай Желязков поведоха в резултата с 20:14, с цел да завоюват първата част с 25:18.

Бургазлии изравниха при поврат от 21:23 до 25:23 във втория гейм.

Последва нова трагична развръзка, която взе връх и имаше изключителна значимост в идващия гейм. Столичани имаха задатък от 19:16 и 24:22, само че позволиха равнене. Драматичното 30:28 за Левски София даде съществено психическо преимущество в интерес на гостите.

В четвъртия гейм играта още веднъж мина при няколко обрата. Домакините наваксаха пасив от 6:10 и даже поведоха при 19:18, само че силноното показване за столичани на начален удар още веднъж оказа решаващо значение.

Най-резултатен за спечелилите стана Венислав Антов с 26 точки. Съотборникът му Владимир Гърков добави още 18 точки.

За домакините с актив от 18 пункта завърши Розалин Пенчев.

Левски не е играл на край в шампионата от 2014 година. В дуела за купата по-късно през април " сините " ще се изправят против огромния си съперник ЦСКА, който отстрани Дея спорт. /БТА