Лаутаро Мартинес най-сетне успя да вкара гол за националния отбор

...

Сушата на Лаутаро свърши, световният шампион обърна Коста Рика

Лаутаро Мартинес най-накрая съумя да вкара гол за националния тим на Аржентина след доста, доста дълга суша. Последното му попадение за " албиселесте " бе в действителност от дълго време - на 23 септември 2022 година, когато откри резултата при 3:0 в контролата против Хондурас.

Сега, 16 мача по-късно, нападателят на Интер (Милано) още веднъж съумя да се разпише и още веднъж го стори в другарски мач - този път при успеха с 3:1 против Коста Рика, отбелязвайки третия гол за международните първенци.

И в двата случая Мартинес бележи в мачове, които се играят в Съединени американски щати - надлежно в Маями и в Лос Анджелис.

26-годишният футболист към този момент има 22 гола в 56 мача за Аржентина, само че несъмнено серията му без попадение бе притеснителна. Преди да стартира тази серия, Лаутаро имаше добра успеваемост за националния отбор, откакто това попадение против Хондурас бе под №21 в общо 40 изиграни мача за страната.

След 16 поредни дуела без гол обаче успеваемостта му от чисто статистическа позиция към този момент е много по-ниска.

Колкото до контролата с Коста Рика - аржентинците направиха поврат през второто полувреме, защото Манфред Угалде откри за костариканците в 34-ата минута.

След почивката обаче Анхел ди Мария (52`), Алексис Мак Алистър (56`) и Лаутаро Мартинес (77`) се погрижиха до изненада да не се стига.

Воденият от Лионел Скалони отбор още веднъж бе без Лионел Меси, който пропусна мачовете на страната си в тази пауза за националните тимове, възстановявайки се от мускулна травма.
Източник: lupa.bg