Лацио разгроми Милан с 4:0 в дерби сблъсък, част от

...

Лацио - Милан 4:0: Римските орли разгромиха „росонерите“ в дербито от 19-ия кръг на Серия А

Efbet Article Horizontal 1180X300
Лацио разгроми Милан с 4:0 в дерби конфликт, част от 19-ия кръг на италианската Серия А. С триумфа " римските орли " се подредиха на третото място, единствено на точка зад " росонерите ".

" Лациалите " излязоха напред в резултата след четири минути игра. Матия Дзакани проби отляво и пусна топката към Сергей Милинкович-Савич, който с акуратен удар по земя преодоля Чиприан Татарушану. В 38-ата минута " небесносините " стигнаха до още едно попадение. Адам Марушич стреля от добра позиция в наказателното поле, само че бе спрян от десния непряк дирек, само че топката се отклони към Дзакани, който на празна врата удвои задатъка на своя отбор. Двайсет минути след началото на втората част Пиер Калулу извърши нарушаване в наказателното поле и съдията уточни бялата точка. Зад кълбото застана Лиуос Алберто, който с удар под напречната осъществя за 3:0. Четвърт час преди края на постоянното време Луис Алберто сервира топката на Фелипе Андерсон, а той безпроблемно я прати за четвърти път в мрежата на Татарушану.

В идващия кръг " росонерите " одобряват отборът на Сасуоло, а " лациалите " посрещат Фиорентина.