ЛАС ВЕГАС (AP) — Великият Osobor имаше 29 точки и

...

Номер 18 Юта Стейт побеждава Фресно Стейт с 87-75 на четвъртфиналите на турнира Маунтин Уест

ЛАС ВЕГАС (AP) — Великият Osobor имаше 29 точки и 17 битки, до момента в който номер 18 Юта Стейт победи Фресно Стейт с 87-75 в продължения в мач от четвъртфиналния кръг на шампионата Mountain West Conference в четвъртък.

Дариъс Браун имаше 17 точки и 11 асистенции, а Джейвон Джаксън вкара 16 точки за Aggies (27-5), първият подложен в шампионата.

Джейлън Уивър вкара 19 точки, Айзая Хил добави 17, а Айзая Поуп 12 за Булдогс (12-21).

Особор, играчът на годината в конференцията, пропусна челото завършек на 1-и-1, преди Фресно Стейт Хил да отпадне в layup, с цел да изравни играта на 70 при оставащи 1:20. И двата тима пропуснаха опити за 3 точки в последната минута.

В продълженията Джаксън вкара тройка, а Особор вкара в багра, с цел да изведе Юта Стейт с пет точки. Osobor означи един от двата наказателни удара и усили преднината си до 76-70 при 2:29 до края на спомагателната сесия. Браун удари 15-футов, с цел да усили преднината до 78-70 с 1:43 до края. Фресно Стейт обърна топката и не м...