Ламине Камара вкара зашеметяващ гол, когато Сенегал започна защитата на

...

Сенегал се наслаждава на победния старт в защитата на Купата на Африка, Камерун и Алжир държаха

Ламине Камара вкара замайващ гол, когато Сенегал стартира отбраната на купата си от Купата на Африканските народи с победа с 3-0 над Гамбия в понеделник, само че останалите в тежка категория Алжир и Камерун бяха арестувани в началните си мачове.

Сенегал на Садио Мане се надява да резервира трофея, който завоюва в Камерун преди две години и беше прекомерно мощен за съседите си от Гамбия, които изиграха цялото второ полувреме с 10 играчи.

Полфът на Марсилия Папе Гуейе означи като хазаин с асистенция Мане, с цел да даде преднина на Лъвовете от Теранга в границите на четири минути в столицата на Кот д'Ивоар Ямусукро.

Гамбия претърпя проблематично струпване на шампионата, бойкотирайки подготовка поради неплатен бонус за подготовка, преди полета им за Кот д'Ивоар да бъде заставен да се обърне към единствено девет минути след политане заради механически проблеми.

Четвъртфиналистите през 2022 година бяха изгонени от Кардиф, полузащитникът Ебу Адамс за стадс-ъп предизвикателство точн...