Копенхаген мина по трудния път, за да се класира за

...

Копенхагин се нуждаеше от късен обрат, за да елимнира Гьотеборг

Копенхаген мина по сложния път, с цел да се класира за 3-ия прелиминарен кръг в Лига Европа. Датчаните реализираха изстрадана победа с 2:1 като посетител на ИФК Гьотеборг. Домакините първи взеха преднина в срещата, само че гостите направиха поврат в края на мача.

Гьотеборг откри резултата в 73-ата минута, когато Тобиас Сана получи пас зад отбраната и останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:0.

Десет минути по-късно Копенхаген изравни. Роберт Мудражя насочи бомбен шут от границата на наказателното поле и бе прецизен за 1:1.

В 85-ата минута гостите направиха и цялостен поврат. При едно центриране от корнер Йонас Винд се извиси и с глава донесе триумфа на своя отбор за крайното 1:2.

Така Копенхаген продължава в 3-ия прелиминарен кръг на Лига Европа, където ще има за противник спечелилия от двойката Пяст (Гливице) - Хартберг.
Лига Европа 2 кръг, четвъртък 17 септември  ИФК Гьотеборг 1:2краен резулат  ФК Копенхаген