КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Сет Луго удари 10 и

...

Сет Луго спечели водеща в AL 7-ма победа, тъй като Кралските клубове победиха А с 5-3 и преместиха 9 мача над .500

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Сет Луго удари 10 и завоюва своето водачество в Американската лига седма победа, когато Канзас Сити Роялс победи Оукланд Атлетикс с 5-3 в събота вечер.

Роялс се усъвършенстваха до 28-19, девет игри над 0,500 за първи път от края на сезон 2015, когато завоюваха Световните серии. Канзас Сити също реализира своята осма серия победа за сезона, марка, която Royals не доближиха доникъде на септември през 2023 година

Оукланд загуби седмия си следващ мач, най-дългото занасяне на А за сезона.

Луго (7-1) позволи два ръна при шест попадения с разходка в 5 2/3 ининга. 34-годишният десничар имаше своя втори следващ мач с двуцифрен резултат и стана осмият питчър на Royals, постигнал това достижение. Джеймс МакАртър записа 11-ото си избавяне.

Рос Стриплинг (1-8) завоюва водещата си осма загуба в лигата. 34-годишният десничар позволи четири ръна при девет удара без пробив и два страйкаута в пет плюс ининга.

Роялс стигнаха до Стриплинг за чифт рънов...