Кадис изненадващо победи Севиля с 1:0 като гост в андалусийското

...

Кадис спечели андалусийското дерби срещу Севиля и запази шансовете си за оцеляване в Ла Лига

Кадис изненадващо победи Севиля с 1:0 като посетител в андалусийското дерби от 36-ия кръг на Ла Лига и резервира шансове за оставане в испанското състезание.

Гуардиола Наваро донесе скъпоценните три точки за Кадис с гол в добавеното време на мача.

Кадис остава в зоната на изпадащите на 18-то място, само че към този момент единствено на две точки от избавителното 17-то място, което в този момент заема Селта, който по-късно приема Атлетик Билбао.

Райо Валекано също направи значима крачка към спасението с победа вкъщи с 2:1 против към този момент изпадналия Гранада.

Райо стигна до триумфа, въпреки че още от 5-та минута игра с човек по-малко поради пряк червен картон на Оскар Трехо. Флориан Льожен и Хорхе Де Фрутос се разписаха за домакините, а за Гранада едно попадение върна Лукас Бойе минута преди края.

¡¡¡ FINAAAAAL DEL PARTIDO EN VALLECAS!!!!
Inmensa victoria con goles de y.

¡Gracias por vuestro enorme apoyo, rayistas!
— Rayo Vallecano (@RayoVallecano)

С успеха Райо се изкачи на 14-то място с 38 точки, шест над зоната на изпадащите.

Гранада от дълго време изпадна от елита и продължава да заема предпоследното 19-то място с 21 точки.