Жоао Педро вкара два гола в края на мача, докато

...

Жоао Педро при дубъла, докато Брайтън успя да се бори за победата в Стоук

Жоао Педро вкара два гола в края на мача, до момента в който Брайтън избегна отчаяние за Купата на Англия в тима от Чемпиъншип Стоук с противоположна победа с 4-2.

Домакините – които не бяха побеждавали противници от най-голям клас в конкуренцията, откогато доближиха финала през 2011 година – държаха преднина в продължение на 35 минути през първото полувреме с помощта на автогола на Ян Пол Ван Хеке, след което тимът на Стивън Шумахер беше водач по-добра страна.

Въпреки това, левият бек на Брайтън Еквадор Первис Еступинан пусна от 20 ярда в последната минута от шест добавени преди паузата и капитанът Луис Дънк изведе полуфиналистите от предишния сезон напред тъкмо след почивката.

Вдигнатата ръка на Дънк позволи дузпата, от която Люис Бейкър изравни и бяха нужни 14-ият и 15-ият гол на Педро за сезона, с цел да изведе тима от Висшата лига през последните 19 минути.

Шумахер има единствено пет мача от своето царуване в Potteries и това беше първото му проваляне – макар че имаше чет...