Исторически момент в българския футбол се случи за срещата между

...

Историческо: Берое без нито един българин в 107-годишната си история!

Исторически миг в българския футбол се случи за срещата сред Етър и Берое на стадион " Ивайло " във Велико Търново от петия кръг на efbet Лига.

Гостите от Стара Загора излязоха за първи път с титулярен състав от 11 чужденци, което не се е случвало преди този момент в историята на тима, първенец на България за 1986 година

Срещу болярите от Велико Търново Берое излезе в следния състав: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Минго, Франческо Селесте, Лучано Скуадроне, Жорди Говеа, Франциско Политано, Едвин Ласо, Тиаго Сейхас, Вини Трибуле, Майк Севайос.

Двата отбора приключиха 2:2 в забавен дуел. Атакуващият халф Франческо Селесте откри резултата с глава в 25-ата минута. 180 секунди преди края на първата част Мартин Тошев изравни с гръмък гол.

В 59-ата минута домакините реализираха поврат посредством Шахредин Бухолда, а Лучано Скуадроне изравни от близко в 77-ата. Така двата тима записаха първо тъждество през сезона, като за момчетата на Емануел Луканов това е и първа точка изобщо.

Заралии не престават да държат позиция в горната част на таблицата с актив от 10 пункта.
Източник: lupa.bg