Интер победи с 3:0 като гост Емполи в мач от

...

Интер разби Емполи, Лукаку вкара два гола

Интер победи с 3:0 като посетител Емполи в мач от 31-ия кръг на италианската Серия А. Така нерадзурите се изкачиха на пето място в класирането с 54 точки. Четвъртият е с две точки повече, само че и мач по-малко. Емполи остава на 15-та позиция с 32 точки.

През първото полувреме двата тима не сътвориха доста благоприятни условия за гол. Галярдини и Кореа имаха шансове да изведат Интер напред, само че пропуснаха.

Три минути след подновяването на играта Ромелу Лукаку обаче направи 0:1. Белгиецът комбинира с Брозович и с компактен удар преодоля Перизан. Той не се беше разписвал от игра в Серия А от.

Белгиецът се разписа за 0:2 в 76-ата минута. Финалното 3:0 оформи Лаутаро Мартинес в 88-ата минута. Аржентинецът беше изведен самичък против вратаря от Лукаку и вкара с диагонален удар.

Мачът беше под номер 563 за вратаря Самир Ханданович в Серия А и той го отпразнува със суха мрежа. Успехът постави завършек на серията на отбора на Симоне Индзаги от пет срещи без победа.
Източник: flashnews.bg