Григор Димитров взе сет, но отново загуби от Александър Зверев

...

Григор взе сет, но отново загуби от Зверев

Григор Димитров взе сет, само че още веднъж загуби от Александър Зверев – за трети път тази година Така българинът завърши присъединяване си на US Open. Германецът завоюва мача от третия кръг след 6-7(2), 7-6(8), 6-1, 6-1. Сблъсъкът продължи 3 часа и 39 минути.

Димитров остава единствено с една победа в седем мача против Зверев – в първия им конфликт. 12-ят в света осъществя 15 аса и спечелейки 71% % от точките на първи сервис. Димитров пък направи седем двойни неточности. Григор завърши срещата с 45 уинъра и 40 непредизвикани неточности, противникът му – с 43 против 27.

Първият сет продължи 70 минути. В началото противниците си размениха по един пробив, само че по-късно взимаха сервис геймовете си. В тайбрека Димитров поведе с 5:0 точки и го затвори със 7:2.

Втората част беше даже по-дълга – час и 20 минути. Григор проби за 3-2, само че Зверев върна пробива и отново се стигна до пробив. Българинът първи стигна до сетбол – при 6:5. После той имаше още един при 8:7, само че не се възползва.

На старта на третия сет Зверев бързо поведе с 4-0. После Димитров взе и медицински таймаут. Гришо явно имаше проблем и даде третия и четвъртия сет общо за час и девет минути.

В идващия кръг германецът ще срещне шестия в схемата Яник Синер.

Напред продължава и. Испанецът даде сет на Даниел Еванс, само че нямаше особени проблеми – 6-2, 6-3, 4-6, 6-3. В осминафиналите международният №1 той ще играе с Матия Арналди. Италианецът победи 16-тия в схемата Камерън Нори в три сета.
Източник: flashnews.bg