Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите

...

Григор Димитров взе сет, но отпадна от Джокович в Рим

Григор Димитров отпадна в третия кръг на шампионата от сериите " Мастърс " в Рим след загуба с 3:6, 6:4, 1:6 против Новак Джокович. Българинът изигра добър мач против лидера в международната класация, като в края на втория сет направи серия от 12 следващи точки. В третия обаче Джокович се наложи и завоюва мача след 2 часа и 20 минути игра.

За Димитров това беше девета поредна загуба против Джокович и общо 11-а в 12 мача против него.

Мачът стартира добре за Димитров, който си обезпечи три точки за пробив още в първия гейм и поведе след неточност на противника си. Джокович обаче реагира бързо и на собствен ред имаше три брейкбола още в идващия гейм. Димитров избави първия, само че сбърка при втория и резултатът стана 1:1. В идващия гейм Димитров още веднъж имаше три точки за пробив, само че този път Джокович се измъкна и поведе.

Българският тенисист допускаше неточности и в идващия си гейм, а лидерът в международната класация се възползва и поведе с 3:1 след нов пробив. Този път Джокович го затвърди и усили задатъка си. При 5:2 в своя изгода сърбинът имаше общо четири шанса за пробив и затваряне на сета, само че Димитров ги избави, а след общо шест равенства взе подаването си. Джокович обаче нямаше проблем на собствен сервис по-късно и затвори сета.

Димитров поведе след своя сервис гейм при започване на втория сет, а малко по-късно имаше нов късмет за пробив след най-дългото разиграване в мача от 27 удара. Джокович обаче се оправи и изравни. Сърбинът проби в идващия гейм след няколко неточности на противника, а по-късно взе подаването си.

При 3:4 Димитров направи няколко страхотни отигравания, с цел да стигне до три точки за пробив. След нова неточност на Джокович той изравни резултата до 4:4. Последва гейм на нула, а в идващия гейм Димитров удължи серията си на общо 12 следващи извоювани точки. С следващ страховит минаващ удар Димитров още веднъж стигна до късмет за пробив, а след навън на Джокович завоюва втория сет.

В началото на третия обаче Димитров позволи пробив. Той прати топка в навън, а по-късно направи двойна неточност при брейкбола. Джокович го затвърди, с цел да поведе с 2:0. Димитров не беше толкоз безапелационен на собствен сервис, а малко по-късно позволи нов късмет за пробив след неточност, а с бекхенд в навън изостана с 1:4. Джокович се оправи на собствен сервис, с цел да поведе с 5:1. След нов пробив сърбинът завоюва мача.