Франция отстрани Мароко с 2:0 на втория полуфинал в Катар

...

Франция отстрани Мароко с 2:0 и е вторият финалист на Мондиала

Франция в профил Мароко с 2:0 на втория полуфинал в Катар и в неделя ще се изправи против Аржентина в борба за Световната купа по футбол.

Тео Ернандес откри резултата за " петлите " още в четвъртата минута, а Коло Муани вкара втори гол в 78-ата минута след асистенция на Килиан Мбапе.

Мачът бе извънредно натоварен, като и двата тима сътвориха доста голови положения, изключително във второто полувреме. В добавеното време Мароко бе на косъм да означи.

Въпреки че шансът не бе на страната на мароканците довечера, те не престават да пишат история и ще се борят за третото място на шампионата. В събота отборът ще се изправи против Хърватия.

А в трибуните на стадион " Ал Баит " френският президент Еманюел Макрон бе видян паралелно до президента на ФИФА Джани Инфантино.