Димитър Кузманов загуби осминафиналния си мач от турнира от сериите

...

Марио Мартинес спря Димитър Кузманов в Монтевидео

Димитър Кузманов загуби осминафиналния си мач от шампионата от сериите " Челънджър " в Монтевидео (Уругвай). Втората ракета на България отстъпи пред испанеца Марио Вилея Мартинес с 2-6, 6-7(3) за 1 час и 39 минути.

Четвъртото издание на Sofia Open се чака да бъде най-силното досега

Двама от Топ 10 може да радват публиката в " Арена Армеец "

Мартинес, който в първия кръг отстрани любимеца за купата и любим на домакините Пабло Куевас, поведе бързо с 4-0 и без проблеми соечели първия сет.

Във втория двамата релативно елементарно вземаха подаванията и се стигна до тайбрек. В него Мико излезе напред с 3-2, само че по-късно загуби последните пет разигравания в мача.

Кузманов се показа чудесно в Монтевидео, където реализира четири победи. На него му е належащо още малко нанагорнище нагоре в ранглистата на ATP, с цел да взе участие в главните схеми на шампионатите " Челънджър ".