Черноморец (Балчик) се класира за следващия кръг на Купата на

...

Черноморец елиминира Металург от Купата на България

Черноморец (Балчик) се класира за идващия кръг на Купата на България, откакто победи като посетител с минималното 1:0 Металург (Перник) в дуел от 1/32-финалите на шампионата. Единственото попадение вкара Павел Георгиев в 22-ата минута, а морският отбор приключи с 10 души на терена, откакто остана с човек по-малко в 83-ата.

Иначе програмата за Купата на България продължава и в идващите дни, когато ще се изиграят останалите срещи от кръга. Последните дуели са на 13 септември (сряда). От идващия кръг пък се включват и тимовете от елита.
По същото време Литекс (Ловеч) отстрани Светкавица в Търговище с 4:1. Селекцията на Добромир Митов си свърши работата още през първото полувреме. В 9-ата минута Евгени Игнатов посрещна избита топка и я насочи в мрежата на домакините. Павел Жабов удвои в 16-ата след подаване отляво. Васил Василев направи резултата типичен с глава след центриране в 33-ата минута. Капитанът Цветан Илиев осъществя от дузпа за 1:3, секунди преди почивката. След нея ловешкия отбор продължи да натиска, негов състезател уцели гредата. Сулиман Абдулганию пък вкара четвъртото попадение, тъкмо когато рефера подвигна 4-минутно продължение.