БОСТЪН (АП) — През първото полувреме изглеждаше, че може да

...

Надеждите на Финалната четворка на Илинойс се изпариха след краха през второто полувреме срещу защитаващия се шампион UConn

БОСТЪН (АП) — През първото полувреме изглеждаше, че може да е допустимо.

В продължение на 20 минути, Илинойс игра против защитаващия първенеца UConn по-добре — и по-близо — от който и да е от предходните три съперника на Huskies от NCAA шампионата. Илини влязоха в съблекалнята, като изоставаха единствено с 28-23.

Тогава се случи – UConn вкара първите 25 точки от второто полувреме за интервал от 7 минути и 41 секунди, част от 30- 0 серия, която разруши очакванията на Илини за постигане на първия им край от 2005 година насам. Хъски завоюваха със 77-52 в събота вечер.

„ Не чаках това “, сподели треньорът на Илинойс Брад Ъндърууд. „ Мислех, че бяхме на добра позиция на полувремето, изключително след бавния старт.... Очевидно излязохме през второто полувреме и бяхме озадачени. “

Това беше втората най-голяма загуба в шампионата на NCAA за Илини, изоставайки единствено от проваляне със 76-47 от Кентъки на финала през 1949 година Четири.

Илинойс влезе в тазгодишния шампионат с най-ефикасното нахлуване в нац...