Борусия Дортмунд е първият финалист в Шампионската лига по футбол

...

Борусия излъга ПСЖ и в реванша и е първият финалист в Шампионската лига по футбол

Борусия Дортмунд е първият финалист в Шампионската лига по футбол през този сезон. Германският отбор ще спори за трофея в най-силния европейски клубен шампионат, откакто победи Пари Сен Жермен с 1:0 в среща-реванш от полуфиналите посред Парк де Пренс. Преди това " жълто-черните " реализираха най-малък триумф и в Германия и с общ резултат от 2:0 ще имат опцията да играят на край, който е трети за тях в историята.

Единственото попадение в срещата означи Матс Хумелс, който се разписа в 50-ата минута. В хода на целия дуел ПСЖ нацели на четири пъти гредите на своя противник, само че до гол по този начин и не стигна. Последователно Заир-Емери, Нуно Мендеш, Килиан Мбапе и Витиня нямаха шанс. В 77-ата минута пък  втори гол на Хумелс беше анулиран поради засада.

Любопитен факт е, че френският първенец нацели 14 пъти гредите на противниковите порти в тази конкуренция през акцията.

Така Дортмунд чака спечелилия от двойката сред Реал Мадрид и Байерн Мюнхен на финала на „ Уембли “ на 1-и юни, като в първия мач двата тима направиха 2:2 в Мюнхен, а втората среща е на следващия ден от 22:00 часа на " Сантяго Бернабеу ".
Източник: euronewsbulgaria.com