Борнемут записа важен успех в 19-ия кръг на Боксинг Дей,

...

Борнемут влетя в Топ 10 след категоричен успех над Фулъм

Борнемут записа значим триумф в 19-ия кръг на Боксинг Дей, надделявайки над Фулъм с 3:0.

Джъстин Клуиверт откри резултата на „ Вайталити Стейдиъм “ минута преди края на първото полувреме, а Доминик Соланке бе прецизен от дузпа в 62-ата, покачвайки задатъка на своя отбор. Влезлият като запаса Луис Синистера оформи крайния резултат в добавеното време с прекрасен шут от разстояние.

Успехът изцяло справедливо отиде на сметката на Борнемут, който беше по-дейният тим по отношение на „ котиджърс “, които не предоставиха нещо значително при своята аудиенция на южния бряг.

Победата направи по този начин, че Борнемут се издигна до десетото място и към този момент е с 25 точки, до момента в който Фулъм остана 13-и с четири по-малко.