Борнемут излезе на пето място във временното класиране след разгром

...

Борнемут излезе зад Челси след разгром над Уотфорд

Борнемут излезе на пето място във краткотрайното класиране след погром с 4:0 над Уотфорд като посетител. Дейвид Брукс (14'), Джошуa Кинг (33'-дузпа, 45') и Калъм Уилсън (47) се разписаха за " черешките ", които бяха улеснени от обстоятелството, че в 32-рата минута Кристиан Кабаселе бе изпъден. Това е най-голямата победа на Борнемут като посетител в Премиър лийг.

В състава на " стършелите " Кико Фемения размени контузения Марк Наваро. Еди Хауи пък заложи на същите титуляри, които започнаха при успеха над Кристъл Палас в предходния кръг.

Bournemouth’s 4-0 victory at Vicarage Road is the biggest Premier League away win in the club’s history.

Brooks
King
King (pen)
Wilson

The cherry on the top of another three points. pic.twitter.com/Jdg5MzZJgE
— Squawka Football (@Squawka) October 6, 2018 Гостите взеха решение всичко в този дуел още до почивката. Още в 14-ата минута Дейвид Брукс даде преднина на " черешките ". Кинг проби отляво и и продължи към Уилсън, чийто удар бе избит от Фостър, само че Брукс направи добавка на празна врата.

В 32-рата минута домакините останаха с човек по-малко, откакто Кристиан Кабаселе получи втори жълт картон поради това, че повали в наказателното поле Кинг. Борнемът пък получи дузпа, която бе осъществена от Джошуа Кинг. Именно той довърши Уотфорд с трети гол в самия завършек на първото полувреме. Този път нападателят засече с глава центриране на Уилсън.

Две минути след подновяването на играта Калъм Уилсън оформи крайния резултат, засичайки от близко центриране на Фрейзър.

Борнемут към този момент има 16 точки, до момента в който Уотфорд е с една по-малко.
СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК! Премиър лийг 8 кръг, събота 6 октомври  Уотфорд 0:4краен резулат  Борнемут