Борба за позиция под ръба стана грозна в един баскетболен

...

Робърт Карпентър от щата Ню Мексико беше изгонен, след като нахално хвърли удар с юмрук върху опонента

Борба за позиция под ръба стана грозна в един баскетболен мач на колежа в четвъртък вечер.

По време на успеха на Ню Мексико в продълженията със 79-73 против Либърти, Робърт Карпентър се бори с Шайло Робинсън от Либърти под обръча през първото полувреме – като първият удари втория и беше изхвърлен от играта.

Всичко стартира с малко под 12 минути до края на първото полувреме, когато Tanahj Pettway от щата Ню Мексико вкара тройка от ъглов удар, който се отби от ръба, до момента в който Робинсън и Карпентър нахлуха в боята, с цел да се опитат да реализират топка.

Ударът в последна сметка потегли отвън ръба и попадна в ръцете на Бен Саудърланд от Либърти и до момента в който Робинсън се опитваше да се придвижи до другия завършек на корта, дясното му рамо и лакът като че ли уцелиха Карпентър в гърдите.

Карпентър направи крачка напред, като удари Робинсън в лицето с пестник и го събори на пода.

Робинсън неотложно подвигна ръце към лицето си, откакто в последна сметка подготвителният личен състав му...