Божидар Краев се отличи с гол при победата на своя

...

Божидар Краев с гол при разгромна победа на Уелингтън Финикс

Божидар Краев се отличи с гол при успеха на своя Уелингтън Финикс с 5:2 вкъщи против Бризбейн Роар. Срещата беше от 3-ия кръг на А-лигата. Българският нападател стартира като титуляр за домакините и остана на терена до 79-ата минута, когато беше сменен от Сам Сътън.

Гостите поведоха в резултата още в 1-ата минута с гол на Флорин Беренгер. В 24-ата минута Тим Пейн възвърне равенството, а осем минути по-късно Оскар Завада направи поврат за новозеландците.

Бризбейн изравни при започване на второто полувреме посредством Никола Милеушнич. Пет минути по-късно Краев още веднъж изведе Уелингтън Финикс напред в резултата, разписвайки се във втори следващ мач.

В 63-ата минута Завада вкара за 4:2, а в продължението на мача полякът оформи своя хеттрик и крайния резултат.

Успехът изкачи Уелинтън Финикс на върха във краткотрайното класирнае със 7 точки, до момента в който Бризбейн е шести с 4 точи.