Българският тенисист Димитър Кузманов продължи доброто си представяне на турнира

...

Кузманов влезе в основната схема в Монтевидео

Българският тенисист Димитър Кузманов продължи положителното си показване на шампионата в Монтевидео. Пловдивчанинът си обезпечи място в главната скица на конкуренцията с награден фонд 75 хиляди щатски $. Той завоюва безапелационно с 6:3, 6:3 за час и 26 минути против аржентинеца Андреа Коларини в финален мач от квалификациите.

Кузманов завоюва на два пъти подаването на Коларини в първия сет и отрази единствената му опция за пробив, а през втората част българинът завоюва на два пъти серви-гейм на противника и загуби единствено един. В главната скица подложен под номер 1 е представителят на домакините Пабло Куевас.
Източник: marica.bg