Българският полузащитник Георги Миланов се отличи с асистенция при драматичното

...

Георги Миланов с асистенция при равенство на Динамо Букурещ, ВАР мъдри дузпа близо 10 минути

Българският полузащитник Георги Миланов се отличи с асистенция при трагичното тъждество 1:1 на своя Динамо Букурещ вкъщи против Петролул Плоещ. Срещата беше от втория кръг на плейофите в румънското състезание. Халфът асистира на Габриел Моура за първия гол в мача в 39-ата минута, а надълбоко в добавеното време Джордже Грозав вкара от дузпа, която ВАР гледа над 10 минути.

В 39-ата минута българският полузащитник получи топката наоколо до аутлинията и сподели страховит взор върху играта, като откри Габриел Моура към точката за осъществяване на дузпа, а бразилецът със мощен удар матира вратаря.

Миланов беше сменен в 68-ата минута от Даниел Иглесиас.

Във втората минута на добавеното време на мача Йонуц Амзар дръпна Александру Муси в наказателното поле на " алените кучета ". ВАР гледа обстановката за дузпа и евентуална засада при центрирането към футболиста на Петролул близо 10 минути, след което привика основния рефер на монитора, а той уточни бялата точка. От нея Джордже Грозав възвърне равенството.

Във краткотрайното класиране на групата, определяща изпадащите, Динамо е 15-и с 16 точки, до момента в който Петролул заема 11-о място с 22 точки.