Българските боксьори спечелиха две титли от международния турнир в Мурсия,

...

Две титли за младежите ни на турнира по бокс в Мурсия

Българските боксьори завоюваха две трофеи от интернационалния шампионат в Мурсия, Испания. Със златните медали в своите категории се окичиха Якуб Чиновлиев и Иван Атанасов, а Венсан Киркоров и Кирил Русинов при мъжете останаха със сребърни оценки.

На финала в кат. до 60 кг при младежите Чиновлиев победи Киркоров с 4:1 съдийски гласа - 28:27, 28:27, 28:27, 27:28, 28:27. Атанасов пък стигна до купата без игра, откакто противникът му на финала Мохамед Сюлейман Картум от Франция не излезе за мача.

Снимка 356181
Източник:

Във финала до 60 кг при мъжете Русинов не съумя да са оправи с различен французин - Лун Амрауи и отстъпи с 0:5 съдийски гласа -27:30, 27:30, 27:30, 28:29, 27:30.

Така от петимата ни боксьори, които участваха в Мурсия, единствено Радослав Панталеев (+91 кг) не стигна до медалите. Той получи сериозна аркада още в първия си мач, която не му разреши да боксира на полуфиналите.

В Испания националите ни бяха водени от треньорите Жоел-Солер Арате и Валентин Поптолев.