България зае 11 място в турнира на сабя младежи отборно

...

Сабльорите на България завършиха на 10-о място на европейското първенство по фехтовка за младежи

България зае 11 място в шампионата на сабя младежи отборно в последния ден от европейското състезание по фехтовка за младежи и девойки в Неапол.

В надпреварата участваха 17 отбора, като златните медали завоюваха сабльорите от Румъния.

Виктор Филев, Николай-Томас Георгиев, Никола Господинов и Михаил Хаджилазов излязоха в първата си среща от елиминациите, годна за място измежду най-хубавите 8, против Англия и отстъпиха с 43:45. В дуелите за систематизиране на местата от 9 до 16 сабльорите ни победиха Гърция с 45:37, отстъпиха пред Азербайджан с 41:45 и записаха още една победа - над Полша с 45:43, с което заеха 11 място в крайното класиране.

В шампионата на шпага девойки Боряна Митова, Михаела Стефанова, Виктория Велиславова и Рая Ягова приключиха на 15 място. В първата си среща, за място измежду най-хубавите 8, шпажистките ни отстъпиха пред Турция с 40:45. В битката за систематизиране на местата от 9 до 16 българките изгубиха от Испания с 36:45, по-късно отстъпиха пред Италия с 25:45, а в дуела за 15-16 място победиха Азербайджан с 45:28.