Азербайджан победи Естония с 2:0 в мач от 7-ия кръг

...

Азербайджан записа първа победа в европейска квалификация от 2015 г.

Азербайджан победи Естония с 2:0 в мач от 7-ия кръг на европейските квалификации за Евро 2024.

Гостите откриха резултата още в 9-ата минута на стадион " А. Ле Кок Арена " в Талин. Торал Байрамов засече с глава центриране в наказателното поле на Елвин Джафаркулиев.

В добавеното време на първото полувреме възпитаниците на Джани Де Биази удвоиха задатъка си, с което подпечатаха успеха. Рамил Шейдаев бе прецизен от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР за игра с ръка.

След почивката Хенри Аниер можеше да понижи изоставането на домакините, само че Шахрудин Махамадалиев избави изстрела му.

Това е първа победа за Азербайджан в европейска подготовка от 2015 година

С първата си победа в група " F " Азербайджан заема предпоследната 4-а позиция в класирането с актив от 4 пункта. Естония се намира на последното 5-о място с 1 точка.