Алжир не съумя да стартира с победа участието си в

...

Ангола и Алжир не се победиха в мач от група D на турнира за Купата на Африка

Алжир не съумя да започва с победа присъединяване си в шампионата за Купата на Африка, който се организира в Кот д‘Ивоар, откакто приключи наедно 1:1 с Ангола в мач от група D.

Алжирците, първенци на Африка от 1990 и 2019, поведоха посредством Багдад Бунеджа в 18-та минута, само че позволиха изравнителен гол в 68-та след точната намеса на влезлия от пейката за анголците Агостиньо Мабулулу.

Алжирците оглавиха краткотрайно класирането в групата, където са още тимовете на Буркина Фасо и Мавритания.

В среща от група С, Камерун и Гвинея приключиха при 1:1. Гвинейците, за които бранителят на Ботев Пд Антоан Конте изигра 56 минути, играха цяло второ полувреме с човек по-малко, само че удържаха противника за скъпа точка. За Камерун не пази вратарят на Манчестър Юнайтед Андре Онана, който игра в неделя при равенството против Тотнъм във Висшата лига. Той щеше да стигне в точния момент за мача, само че пътно-транспортни проблеми го оставиха отвън групата на камерунците.