Александър Везенков бе близо 17 минути на терена при победата

...

Александър Везенков игра 17 минути при победата на Сакраменто над Сан Антонио

Александър Везенков бе близо 17 минути на терена при успеха на Сакраменто Кингс над Сан Антонио Спърс със 129:120 в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация. Везенков се регистрира с 5 точки и 4 извоювани битки.

Звездата на Сакраменто Де`Аарън Фокс вкара рекордните си за сезона 43 точки за триумфа. Той означи 14 от точките си в последната четвърт, а Домантас Сабонис добави 8 в края за успеха на " Кралете ".

Сакраменто водеше с 5 точки 1:07 минута преди края на мача, когато Фокс вкара три свободни удара и реши мача. Сакраменто към този момент има пет следващи победи в НБА, до момента в който за Сан Антонио това бе седма поредна загуба.

Сабонис приключи с 27 точки и 14 битки, а Малик Монк добави 20 точки от пейката за спечелилите.

Зак Колинс вкара рекордните си за сезона 28 точки за Сан Антонио, а Виктор Уембаняма добави 27, Келдън Джонсън оказа помощ с 21. За домакините поради травми отсъстваха гардовете Девин Васел и Тре Джоунс.

Тимът на Сакраменто е преди всичко в Тихоокеанската дивизия със 7 победи и 4 загуби, а в Западната дивизия тимът е шести, като пред него са Денвър, Далас, Минесота, Оклахома и Хюстън.