Защитаващият титлата си и водач в схемата Карлос Алкарас (Испания)

...

Алкарас започна защитата на титлата си в Буенос Айрес с победа

Защитаващият купата си и лидер в схемата Карлос Алкарас (Испания) се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 728 185 $.

Алкарас победи представителя на домакините Камило Уго Карабели с 6:2, 7:5 за час и 42 минути игра в първия си мач на клей кортове за сезона.

20-годишният испанец навакса закъснение от 0:2 във втория сет против аржентинския си конкурент.

„ Започнах нервно пред публиката, която го поддържаше, няма да неистина “, съобщи Карлос Алкарас.

„ Мисля, че това е обикновено, само че съм благополучен от първия си мач на клей от Откритото състезание на Франция насам “, добави Алкарас.

Следващият му съперник ще бъде италианецът Андреа Вавасори, който се наложи над седмия в схемата сърбин Ласло Джере с 6:4, 7:5.

Вторият в схемата Камерън Нори (Великобритания), финалист от предходната година, отстъпи пред аржентинеца Федерико Кория с 2:6, 6:4, 3:6. Двубоят продължи два часа и 21 минути.

На четвъртфиналите Кория ще се изправи против сънародника си от Аржентина Себастиан Баес, пети подложен, който отстрани италианеца Лучано Дардери с 6:4, 7:5.

Алкарас и Нори имат планувано присъединяване в Рио де Жанейро (Бразилия) през идващия месец.