Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек спечели за трети пореден

...

Швьонтек взе за трети пореден път титлата в Доха

Водачката в международната класация Ига Швьонтек завоюва за трети следващ път купата в Доха. Наградният фонд на конкуренцията е 3,2 милиона $.

На финала полякинята надви над номер 4 в света в два сета. Световната номер едно завоюва след 7-6(8), 6-2 за 2:19 часа.

22-годишната полякиня, която записа 12-ата си поредна победа в Доха, стана първата тенисистка, спечелила купа на сингъл в един и същи шампионат в три поредни години, откогато Серина Уилямс победи в Маями от 2013 до 2015.

Победата също по този начин e втора за Швьонтек против Рибакина тази година. През предходната тя загуби и трите си мача против тази съперничка.

Шампионката стартира едва и отстъпваше с 1-4 гейма в първия сет, преди да откри ритъма си и да изравни за 4-4. Сетът влезе в тайбрек, който също беше безусловно равносилен. Швьонтек обаче постави точка на сета след час и половина с добре изпълнен бекхенд за 10:8.

В почивката Рибакина взе здравно спиране, откакто удари крайници си по време на първия сет. Тя очевидно имаше проблеми и отстъпи елементарно във втората част.
Източник: flashnews.bg