В Щутгарт вярват, че са способни да нанесат първа загуба

...

В Щутгарт вярват, че могат да спрат серията на непобедимия Леверкузен

В Щутгарт имат вяра, че са способни да нанесат първа загуба за сезона на новия първенец Байер Леверкузен. Евентуален триумф може да обезпечи място за " алените " в Шампионската лига през идващия сезон.

Леверкузен е непобеден във всичките си 45 мача през сезона от всички шампионати и треньорът на Щутгарт Себастиан Хьонес сподели пред кореспонденти в четвъртък, че " това е тласък за отбора ".

Хьонес се надява, че Щутгарт може да извади " шанс ", откакто приключи наедно 1:1 с Леверкузен в първия мач от Бундеслигата и загуби с 2:3 против " аспирините " в шампионата за Купата на Германия след удар с глава на Джонатан Тах в последната минута.

Щутгарт има единствено една победа против Леверкузен в последните 25 мача сред двата тима.

" Трябва да сме подготвени да стигнем да лимита на нашите сили. Това би трябвало да се вижда от всички ", сподели Хьонес.

Щутгарт е на трето място в класирането в Първа Бундеслига с 63 точки.