УЕЛИНГТЪН, Нова Зеландия (AP) — Шампионката от Откритото първенство на

...

Коко Гауф се отправя към Откритото първенство на Австралия с висока увереност след победата в Оукланд

УЕЛИНГТЪН, Нова Зеландия (AP) — Шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати Коко Гауф ще се насочи към Откритото състезание на Австралия с по-голяма убеденост в своята форма и фитнес, откакто победи Елина Свитолина в три сета във финала на Окланд Класик.

Третият в ранглистата Гауф стана едвам четвъртият състезател, който печели поредни сингълове в Окланд, постигайки достижението на 19-годишна възраст.

Гауф не пропусна нито един сет по пътя към първата си купа в Окланд през 2023 година и удължи тази серия до девет мача, когато доближи финала в неделя, още веднъж без да загуби сет.

Но тя загуби първия сет против втората сложена Свитолина и трябваше да постави доста старания, с цел да завоюва мача с 6-7 (4), 6-3. 6-3 за малко под три часа. Преди това тя беше прекарала единствено четири часа на корта в четири мача и бе изгубила единствено 15 гейма по пътя си през полуфиналите.

Нейният сервис, който беше страховит съставен елемент от мачовете й през шампионата – тя сервира 10 аса при победат...