Трима български състезатели участваха на Световна купа по спортно катерене

...

Александра Тоткова завърши на 23-о място на Световната купа по спортно катерене във Франция

Трима български състезатели участваха на Световна купа по спортно катерене за мъже и дами в дисциплината компликация в Бриансон (Франция). Александра Тоткова записа на-доброто класиране.

Тя преодоля квалификациите при дамите и се класира на полуфинала, където зае 23-о място в крайното класиране.

При мъжете Николай Русев е 38-и, Слав Киров приключи на 47-о място.

Състезанието при дамите беше извоювано от Вита Лукан от Словения. При мъжете тимът на Япония доминираше напълно, а първите шест места бяха заети от японци, отпред с спечелилия Сорато Анраку.

Това беше и последна Световна купа преди международното състезание за мъже и дами, което започва на 1-и август в Берн (Швейцария).