Трей Йънг вкара рекордните за сезона 45 точки и направи

...

Трей Йънг избухна с рекордните 45 точки за Атланта и продължи тежката серия на Сан Антонио

Трей Йънг вкара рекордните за сезона 45 точки и направи 14 асистенции, а Дежонте Мъри добави 24 точки за триумфа на Атланта Хоукс със 137:135 над Сан Антонио Спърс в среща от постоянния сезон на НБА.

Богдан Богданович добави 14 точки от пейката за Хоукс, Садик Бей се отличи с 13, а Де'Андре Хънтър и Клинт Капела означиха по 12 точки. Джереми Сочан осъществя рекордните в кариерата си 33 точки за Спърс, които изгубиха 13 следващи мача и приключиха 1-13 през ноември. Келдън Джонсън добави 22 точки и 11 битки, а Виктор Уембаняма приключи с 21 точки и 12 битки.

" Шпорите " водеха с 15 точки през първата четвърт, с 12 в третата и с 8 в четвъртата. Хоукс взеха задатък при оставащи 3:22 минути след два наказателни удара на Йънг и съумяха да задържат нежната си преднина до последната сирена.

В класирането Сан Антонио са на последната 15-а позиция в Западната конференция с актив от едвам три победи и 15 провали, като са в серия от 13 следващи загуби, докато Атланта са девети на Изток с 9 триумфа и също толкоз провали.

Trae Young (45 PTS, 14 AST) put on A SHOW in Atlanta's 137-135 win in San Antonio