ТАМПА, Флорида (AP) — Брейди Ткачук отбеляза гол и асистенция

...

Брейди Ткачук отбелязва единствения гол в дузпите, докато Отава побеждава Тампа Бей с 3-2.

ТАМПА, Флорида (AP) — Брейди Ткачук означи гол и асистенция в регулацията и вкара единствения гол в дузпите защото Отава Сенаторс победи Тампа Бей Лайтнинг с 3-2 в четвъртък вечерта.

Лидерът по точки в НХЛ Никита Кучеров направи две асистенции за Светкавицата, които му дадоха 98 този сезон, до момента в който той желае да се причисли към Уейн Грецки (11 пъти ), Марио Лемьо (веднъж) и Боби Ор (веднъж) като единствените играчи със 100 или повече асистенции за сезон. Дясното крило има поредност от осем мача точки и 141 точки този сезон.

Дрейк Батерсън също вкара за Сенаторите, които пропуснаха следсезона седем поредни сезона. Антон Форсберг спря 24 изстрела.

Светкавицата има обезпечена първа уайлд кард в Източната конференция и изостава с пет точки от Торонто за третото място в Атлантическата дивизия. Торонто загуби с 6-5 от Ню Джърси в четвъртък вечер.

„ Когато погледнете класирането, (ние) не можем да паднем и евентуално няма да се покачим, “ сподели треньорът на Light...