Такума Асано отбеляза две попадения и донесе успеха на Бохум

...

Бохум с първа победа за сезона в Бундеслигата

Такума Асано означи две попадения и донесе триумфа на Бохум с 2:1 като посетител на новака Дармщат в среща от 10-ия кръг и да завоюва първата си победа за сезона в Бундеслигата.

Японецът откри резултата с удар в долния ъгъл на вратата на противника в 25-ата минута и още веднъж беше прецизен в 54-ата. За Дармщат в 43-ата минута с глава се разписа Фабиан Нюрнбергер.

Домакините останаха с човек по-малко след червен картон на капитана Фабиан Холанд 20 минути преди края за жестоко нарушаване против Мориц Квартенг, седмица откакто двама играчи на отбора бяха изгонени при провалянето с 0:8 от първенеца Байерн Мюнхен.

Бохум се изкачи до 13-о място с 8 точки, до момента в който Дармщат се смъкна до 15-та позиция със 7.

По-късно през днешния ден е огромното дерби сред четвъртия Борусия Дортмунд и първенеца Байерн Мюнхен. Двамата отбора са непобедени досега, както и водачът Байер Леверкузен, който гостува на Хофенхайм.