СподелиПрезидентът на Франция Еманюел Макрон прие днес китайския си колега

...
СподелиПрезидентът на Франция Еманюел Макрон прие днес китайския си колега
Коментари Харесай

След лична среща с Макрон в Пиренеите Си Цзинпин кацна в Белград

Сподели
Президентът на Франция Еманюел Макрон одобри през днешния ден китайския си сътрудник Си Цзинпин на персонална среща в далечен планински проход в Пиренеите при формалното му посещаване в Париж, доминирано от търговски разногласия и войната на Русия в Украйна, съобщи Българска телеграфна агенция, цитирайки Асошиейтед прес.

Макрон предложения Си в прохода Турмале край границата с Испания, където като дете гостувал на баба си. Това се счита за огледален жест, откакто предходната година Си заведе Макрон в резиденцията на шефа на провинция Гуандун, където в миналото е живял бащата на китайският президент.

Сигурността в региона на прохода Турмале беше засилена. Президентите, дружно със съпругите си Брижит Макрон и Пън Лиюен посетиха планински ресторант, където следиха осъществяване на национални танци и вечеряха локални специалитети.

Макрон подари на Си жълта фланелка на играч в Тур дьо Франс (Проходът Турмале е един от известните стадии на надпреварата – бел.ред.), вълнено одеяло, изтъкано в Пиренеите и бутилка арманяк, съобщи френският канал BFMTV.

 Президентите на Франция и Китай Еманюел Макрон и Си Цзинпин

Планинската среща последва грандиозното публично посещаване на Си в понеделник, което включваше церемониално посещаване в мавзолея на Наполеон Бонапарт и вечеря в Елисейския замък със звезди и магнати.

Си е на обиколка в Европа, целяща да съживи връзките във времена на световно напрежение. След Франция, нощес, той се насочи към Сърбия. Си „ дойде в Белград със специфичен аероплан вечерта на 7 май, с цел да направи държавно посещаване “, заяви китайската социална телевизия CCTV. След Сърбия китайският водач ще се насочи за Унгария.

Важна част от това посещаване е самодейността „ пояс и път “, която се пробва да възроди остарелия Път на коприната. Тази самодейност в този момент е в рецесия поради войната в Украйна. Посещенията в Сърбия и Унгария би трябвало да покажат на тези двете народи, че самодейността за създаване на железопътна линия сред Белград и Будапеща, която се построява от китайска компания е към момента жива.

Освен това в Сърбия се строят доста огромни инфраструктурни планове. През последните 10 години китайците направиха доста вложения в Сърбия като да вземем за пример закупуването на стоманодобивната фабрика и медна фабрика са най-големите експортьори на Сърбия. те внасят забележителна сума пари в сръбския бюджет.

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР