си гарантира място в зона през следващия сезон. В мач

...

Патрик Шик се развихри и гарантира на Байер място в ШЛ

си подсигурява място в зона през идващия сезон. В мач от предпоследния 33-и кръг на та “аспирините ” надвиха с 4:2 над като посетители. Домакините водеха с 2:1 в резултата до 73-тата минута, само че по-късно получиха три попадения. Патрик Шик бе над всички през днешния ден с два гола и една асистенция, а мощен мач за някогашния отбор на Димитър Бербатов направи и, отличил се с попадение и асистенция.

Байер е трети с към този момент 61 точки, катко записа през днешния ден третата си поредна шампионта победа. Хофенхайм пък е осми с 46 точки, като към този момент в 8 следващи срещи за състезание няма победа.

Грешка при изнасянето на топката на гостите в 22-рата минута разреши на да пробие отдясно, след което 22-годишният халф подаде на заелия добра позиция в наказателното поле на “аспирините ” и френският нападател с акуратен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на стража на Байер Лукас Храдецки - 1:0 за.