Сейнт Джонстън загуби домакинството си на Хибърниън в първия кръг

...

Отборът на Димитър Митов и Греъм Кери с грешна стъпка на старта на плейофите

Сейнт Джонстън загуби семейството си на Хибърниън в първия кръг от плейофите за оставане в шотландската Премиършип. Отборът на Димитър Митов и Греъм Кери отстъпи с 0:2 и се намира на четворто място от шестте тима, които ще се борят да запазят елитния си статут.

Мениджърът на Хибс Ник Монтгомъри беше под огромно напрежение, откакто не съумя да класира отбора в първата шестица, само че футболистите му изиграха мощен мач в Пърт и справедливо стигнаха до трите точки.

Емилиано Маркондеш откри резултата в шестата минута от директен свободен удар, а в края на полувремето Пол Ханлън удвои преднината на отбора от Единбург. Дилан Венте реши всичко в 76-ата минута, преди Бенджамин Мбунга Кимпиока да означи почетното попадение за Сейнт Джонстън.