Състезателната общност скърбеше за загубата на друг жокей след смъртта

...

Кота Фуджиока: Жокей, който е карал над 800 победители, почина след ужасяващо падане по време на състезание

Състезателната общественост скърбеше за загубата на различен жокей след гибелта на спечелилия в група 1 ездач Кота Фуджиока.

Новината беше доказана седмица откакто Стефано Черчи умря в болница в Канбера, Австралия. А предишния месец Юдай Цукамото умря от пострадвания, получени при ужасяващо рухване в Кочи, до момента в който караше на провинциалната писта NAR.

Международният жокей Умберто Рисполи сподели на X; „ Не знам какво става сега. Но това също е тъжна вест. Почивай в мир, Кота! “

Фуджиока, който е карал повече от 800 спечелили, излезе от коня си на задната права на седмото съревнование. Брат му Юсуке, също жокей, разкри, че Фуджиока е получил пострадвания по главата и гърдите и е останал в безсъзнание след случая.

Фуджиока, който идва от префектура Шига в централна Япония, е наследник на треньор Кеничи и по-малък брат на Юсуке.

Кота язди първия си победител през 2007 година на кон, подготвен от татко му. Той беше карал 28 спечелили тази година и беше на 10-то място в...