С гол на Бруно Петкович от дузпа четвърт час преди

...

Динамо Загреб спечели гостуването си на Бетис на Бенито Виямарин

С гол на Бруно Петкович от дузпа четвърт час преди края Динамо Загреб победи с 1:0 испанския Бетис като посетител в първи мач от 1/16-финалите в Лигата на конференциите.

Двубоят на " Бенито Виямарин " мина при превъзходство на домакините, само че първенецът на Хърватия съумя да стигне до триумфа с единствения си прецизен удар в срещата.

Многото пропуски в офанзива в последна сметка повлияха на Бетис и това разреши на Динамо да постави завършек на серията си от седем поредни загуби против испански противници.

В различен мач от шампионата израелският Макаби Хайфа се наложи с 1:0 над белгийския Гент.

Единственото попадение в мача, който се игра в Будапеща, бе дело на Францди Пиеро, който се разписа в 65-ата минута след извеждащо подаване и превъзходен прехвърлящ удар.

До края на мача Гент имаше няколко доста положителни шанса за равнене, само че до такова не се стигна.

В най-резултатния дуел от късната порция мачове Аякс и Будьо/Глимт завършиха при 2:2 в Амстердам.

На " Йохан Кройф Арена " гостите от Норвегия поведоха в 16-ата минута посредством Алберт Гронбек, а още веднъж той повиши на 2:0 в 63-тата минута.

Будьо/Глимт обаче изпусна всичко в края на дуела. В 90-ата минута Один Бьортуфт бе изпъден от игра, а Аякс получи правото да бие дузпа, която Бранко ван ден Боомен трансформира в гол.

В седмата минута на продължението, при последната си офанзива, Аякс стигна до равенството посредством Стивън Бергхаус.