Русенският тим остава лидер въпреки поражениетоВидабаскет спря успешната серия на

...

Видабаскет спря успешната серия на Дунав

Русенският отбор остава водач макар провалянето

Видабаскет спря сполучливата серия на Дунав, побеждавайки го със 72:58 в среща от район Център на ББЛ А група, изиграна в Горна Оряховица.

Въпреки провалянето обаче, Дунав остава водач с баланс 9-3, на победа пред състава на Николай Колев.

Двубоят стартира с доста пропуски и от двете страни, като никой не съумя да вземе по-сериозно преимущество и след 10 минути игра русенци водеха с 16:13. Авансът им доближи 7 през втория интервал, само че след мощна серия, на почивката противникът обърна за 38:34, осведоми.

Видабаскет започва второто полувреме с 13 безответни точки и след единствено 5 от съперника си в тази част, преди заключителната четвърт бе напред с 56:39. Разликата стана и 24 през заключителната четвърт и макар че баскетболистите на Руслан Русев стопиха част от пасива си, той към този момент бе прекомерно огромен за поврат.

Най-резултатен за спечелилите бе игралият без промяна Никола Емилов с 21 точки (7 борби). Калоян Димитров приключи със 17 точки и 8 битки, а 15 точки и 12 битки има Юлиян Цветанов.

За Дунав Иван Димитров записа 11 точки, с 10 е Асен Нейков.
Източник: dunavmost.com