Пловдивски клуб със страхотно представяне на международен турнир по плуване в Сандански
Пловдивският клуб ПК " Пловдив " 2019 приключи със 37 медала на международения шампионат по плуване в Сандански, който се организира през уикенда.
Прочетете още
Участие в шампионата взеха 35 тима и общо 722 участника от България и Северна Македония.
Състезателите на клуба завоюваха 37 медала, от които 14 златни, 13 сребърни и 10 бронзови оценки.
Ето и всички медалисти:
Лора Шаранкова завоюва първо място сред всички девойки и момчета, родени през 2010г и 2011г. със своето достижение на 200 м съчетано плуване -2.29.6. Тя спечели общо четири златни медала от 200 и 400 св.стил, 50 бътерфлай и 200 м съчетано.
Христо Петков е трети в класацията при момчетата на 13-14 години. Той също завоюва четири златни оценки от всичките си самостоятелни старта - 200 и 400 съчетано, 50 и 200 бътерфлай.
Три златни оценки завоюва и Анита Радулова от 100 и 200 тил и 200 бътерфлай.
Симеон Станоев (2005г) завоюва злато при мъжете на 200 съчетано, две сребра от 50 м бруст и 50 м бътерфлай
Кристиан Тодоров (2009) е със злато на 400 съчетано и сребърен на 200 делфин.
Денис Мензилджиян(2011) стана първенец на 200 м тил, макар че се бори с година по-големите.
Йоан Тодоров (2012) - се окичи с две сребърни оценки от 50 и 100 м бътерфлай и бронз от 200 м съчетано
Виктор Гаджев (2013) е втори на 50 и 200 м бруст и трети на 100 м бруст
Денис Искренов (2012) се окичи с две сребърни оценки от 400 съчетано и 400 св.стил.
Борис Александров(2011) завоюва сребърен орден на 200 тил и бронз от 100 тил.
Вида Тодорова (2013) направи отлично плуване на 400 съчетано (тази тежка дисциплинираност за нежните й 11 години),проби огромните и завоюва сребърното отличие със ужасно време.
Ивайла Петкова (2015) се пребори за сребърно отличие на 200 м съчетано.
Наджла Ал-Адуани (2015) се закачи с бронз от 50 м бътерфлай
Мартин Давчев (2011) е бронзов победител от 400 съчетано.
Боряна Янева (2011) е бронзова медалистка на 400 м съчетано
Кристиана Пенкова е сребърна от същата дисциплинираност.
Ема Гърбучева(2012) завоюва бронз също на 400 м съчетано.
Трето място на смесена щафета завоюваха: Антония Митева, В. Тодорова, Е. Гърбучева и Алис Мензилджиян.
Трети са също и момчетата ни 2012/2013 г
Нека отбележим и чудесните плувания на другите деца, като някои от тях няколко пъти оставаха на 4-то място.
Деа Касабова, Маги Бурова, Мартин Гаджев,Калоян Кънчев, Михаил Русев, Мартин Качулев, Томислав Терзиев, Мариана Петкова, Мария Русева, Росица Влахова, Николай Далчев, Ангела Тодорова, Наджуана Ал Адуани, Тея и Ема Марински, Неделян Янев, Стефани Гишина и Мартин Павлов.
Прочетете още
Участие в шампионата взеха 35 тима и общо 722 участника от България и Северна Македония.
Състезателите на клуба завоюваха 37 медала, от които 14 златни, 13 сребърни и 10 бронзови оценки.
Ето и всички медалисти:
Лора Шаранкова завоюва първо място сред всички девойки и момчета, родени през 2010г и 2011г. със своето достижение на 200 м съчетано плуване -2.29.6. Тя спечели общо четири златни медала от 200 и 400 св.стил, 50 бътерфлай и 200 м съчетано.
Христо Петков е трети в класацията при момчетата на 13-14 години. Той също завоюва четири златни оценки от всичките си самостоятелни старта - 200 и 400 съчетано, 50 и 200 бътерфлай.
Три златни оценки завоюва и Анита Радулова от 100 и 200 тил и 200 бътерфлай.
Симеон Станоев (2005г) завоюва злато при мъжете на 200 съчетано, две сребра от 50 м бруст и 50 м бътерфлай
Кристиан Тодоров (2009) е със злато на 400 съчетано и сребърен на 200 делфин.
Денис Мензилджиян(2011) стана първенец на 200 м тил, макар че се бори с година по-големите.
Йоан Тодоров (2012) - се окичи с две сребърни оценки от 50 и 100 м бътерфлай и бронз от 200 м съчетано
Виктор Гаджев (2013) е втори на 50 и 200 м бруст и трети на 100 м бруст
Денис Искренов (2012) се окичи с две сребърни оценки от 400 съчетано и 400 св.стил.
Борис Александров(2011) завоюва сребърен орден на 200 тил и бронз от 100 тил.
Вида Тодорова (2013) направи отлично плуване на 400 съчетано (тази тежка дисциплинираност за нежните й 11 години),проби огромните и завоюва сребърното отличие със ужасно време.
Ивайла Петкова (2015) се пребори за сребърно отличие на 200 м съчетано.
Наджла Ал-Адуани (2015) се закачи с бронз от 50 м бътерфлай
Мартин Давчев (2011) е бронзов победител от 400 съчетано.
Боряна Янева (2011) е бронзова медалистка на 400 м съчетано
Кристиана Пенкова е сребърна от същата дисциплинираност.
Ема Гърбучева(2012) завоюва бронз също на 400 м съчетано.
Трето място на смесена щафета завоюваха: Антония Митева, В. Тодорова, Е. Гърбучева и Алис Мензилджиян.
Трети са също и момчетата ни 2012/2013 г
Нека отбележим и чудесните плувания на другите деца, като някои от тях няколко пъти оставаха на 4-то място.
Деа Касабова, Маги Бурова, Мартин Гаджев,Калоян Кънчев, Михаил Русев, Мартин Качулев, Томислав Терзиев, Мариана Петкова, Мария Русева, Росица Влахова, Николай Далчев, Ангела Тодорова, Наджуана Ал Адуани, Тея и Ема Марински, Неделян Янев, Стефани Гишина и Мартин Павлов.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ