Отборите на Вердер Бремен и Байерн Мюнхен играят при резултат

...

НА ЖИВО: Вердер Бремен - Байерн Мюнхен 0:1

Отборите на Вердер Бремен и Байерн Мюнхен играят при резултат 0:1 в първия мач от новия сезон на Бундеслигата. Още в 4-ата минута Лирой Сане изведе напред баварците.

Още в 3-ата минута баварците погледнаха към вратата на домакините. Кингсли Коман обаче не съумя да нанесе завърващ удар към Павленка. Секунди по-късно Хари Кейн пусна страховит пас към Лирой Сане, който остана очи в очи със стража на Вердер, а по-късно пусна топката около него и я прати в мрежата за 1:0.

В 9-ата минута Никлас Фюлкруг стигна първи до центриране и прати топката в близкия ъгъл на вратата, с цел да изравни. Попадението му обаче бе преразгледано поради засада и в последна сметка беше анулирано.

Мазрауи опита шанса си с отдалечен изстрел в 21-ата минута. Изпълнението му бе положително, само че въпреки всичко мина настрана от вратата на Вердер Бремен.

В 34-ата минута Горецка също стреля от сериозна отдалеченост, а мощният му шут попадна съвсем в средата на вратата, което улесни задачата на Павленка да избие.

Натискът на гостите продължи. Баварците направляваха топката повече и непрекъснато търсеха път гола. В 39-ата минута Хари Кейн се опита да стигне до дебютно попадение, само че неговият удар бе блокиран.

60 секунди преди края на постоянното време на първото полувреме Джамал Мусиала потегли на самостоятелен пробив, който приключи с шут. Топката обаче рикошира и излезе в корнер. При ъгловият удар Ким Мин-Дже се извиси над всички и стреля с глава, само че в ръцете на Павленка.

LIVE / Вердер Бремен - Байерн Мюнхен 0:1

0:1 Лирой Сане 4'

Съставите на двата тима:

Вердер Бремен: 1. Павленка, 5. Пипер, 13. Великович, 32. Фридъл, 14. Лайнен, 8. Вайзер, 10. Битенкур, 6. Стаге, 3. Юнг, 7. Дукш, 11. Фюлкруг

Старши треньор: Оле Вернер

Mit dieser Aufstellung gehen wir in das erste Heimspiel der Saison 23/24!