Отборът на Енергетик-БГУ победи с 2:0 Смолевичи в първата среща

...

Енергетик-БГУ се справи със Смолевичи

Отборът на Енергетик-БГУ победи с 2:0 Смолевичи в първата среща от седмия кръг на Висшая лига. Срещата се организира на стадиона на БАТЕ Борисов, макар че нейн хазаин трябваше да е изгубилият отбор.

Първият гол в мача означи Девид Твех в 17-ата минута. Крайното 2:0 оформи Ясурбек Яхшибоев от дузпа в последните секунди на добавеното време. В края на срещата и двата състава останаха с по 10 индивида на терена. В 85-ата минута Александър Свирепа от отбора на спечелилите получи втори жълт и надлежно червен картон. Само две минути по-късно същото се случи и с Константин Котов от съперниковия тим.

С успеха Енергетик се изкачи на третата позиция в класирането с 12 точки, до момента в който Смолевичи е на предпоследната 15-а с 3 пункта.