Отборът на Енергетик-БГУ победи с 2:0 Смолевичи в първата среща

...

Енергетик-БГУ откри с победа седмия кръг на шампионата на Беларус

Отборът на Енергетик-БГУ победи с 2:0 Смолевичи в първата среща от седмия кръг на Висшата лига на Беларус. Първенството е единственото в Европа, което се организира сега и е приковало вниманието на феновете на футбола на Стария континент.
 Маруан Фелайни ще подари 3 милиона евро на някогашния си клуб Стандарт (Лиеж)
Фелайни ще подари 3 милиона евро на някогашен собствен клуб

Стандарт не получи професионален лиценз от Белгийската футболна федерация

Срещата се организира на стадиона на БАТЕ Борисов, макар че нейн хазаин трябваше да бъде Смолевичи.

Първият гол в мача означи Девид Твех в 17-ата минута. Крайното 2:0 оформи Ясурбек Яхшибоев от дузпа в последните секунди на добавеното време.

В края на дуела и двата състава останаха с по 10 индивида на терена. В 85-ата минута Александър Свирепа от Енергетик-БГУ получи втори жълт и надлежно червен картон. Само две минути по-късно същото се случи и с Константин Котов от Смолевичи.

С успеха Енергетик се изкачи на трето място в класирането с 12 точки, до момента в който Смолевичи е на предпоследното 15-о с 3 точки. Водач е ФК Слуцк с 13 точки. Утре ще се играят 3 мача, а в неделя оставащите четири от седмия кръг на шампионата на Беларус.