Николай Русев постигна рекордното в историята на българското спортно катерене

...

Николай Русев с историческо 11-о място на Световната купа по спортно катерене в Солт Лейк Сити

Николай Русев реализира рекордното в историята на българското спортно катерене 11-о място на Световната купа за мъже и дами в Солт Лейк Сити.

Състезанието в дисциплината боулдър се организира сред 3 и 5 май, а в него участваха още двама българи. При мъжете Слав Киров също се показа мощно, влизайки в полуфиналите, където се подреди 13-и. В конкуренцията при дамите пък Александра Тоткова финишира на 47-а позиция.

За националите на България по спортно катерене това бе последна инспекция преди олимпийската подготовка в Шанхай, която ще се организира сред 16 до 19 май.

Междувременно в Грац, Австрия се организира Европейска купа в дисциплината боулдър за юноши и девойки.

Най-добро класиране реализира Валисия Мей при девойките U18, която зае 10-о място. Още трима български състезатели откриха място измежду първите 30 – в групата U16 Ида Христоскова зае 15-о място при девойките, а Денис Бечев приключи 20-у при юношите. В групата U18 Иван Русев е 24-и при юношите.