Никлас Фюлкруг реализира хеттрик за Борусия Дортмунд в дербито на

...

Борусия взе дербито с Бохум след хеттрик на Фюлкруг

Никлас Фюлкруг осъществя хеттрик за Борусия Дортмунд в дербито на Рур за 3:1 над Бохум. Това беше последна среща от 19-ия кръг на Бундеслигата.

Фюлкруг откри резултата в шестата минута от дузпа. След това се разписа в 72-ата минута, а в края осъществя втора дузпа. Иначе в края на първото полувреме Нико Шлотербек си означи автогол, с който гостите изравниха – 1:1. Юсуфа Мукоко пропусна няколко отлични положения за домакините след почивката.

Завърналият се в Борусия Джейдън Санчо беше в титулярния състав за втора поредна седмица и игра 83 минути.

. Тимът от Дортмунд събра 36 точки и се изкачи на четвърто място в класирането, на точка зад третия Щутгарт. Лидерът има 49 точки. Бохум остава на 14-а позиция с 20 точки.

Източник: flashnews.bg