Националният отбор на Буркина Фасо записа трудна победа с 1:0

...

Буркина Фасо изненада в края Мавритания

Националният тим на Буркина Фасо записа сложна победа с 1:0 против Мавритания на " Стад де ла Паи " в първия им мач от група D на Купата на африканските народи. Така " жребците " за първи път в историята си завоюваха откриващия си дуел в шампионата.

През по-голямата част от срещата Буркина Фасо владееше самодейността, като те имаха повече голови положения през второто полувреме, до момента в който " лъвовете от Чингети " бяха по-настойчиви преди почивката.

Въпреки това и двата отбора се затрудняваха да отбележат надвит гол. Така в самия завършек на постоянното време Ну Мохамед Ел Аб фаулира Иска Каборе и след дълъг обзор с ВАР основният арбитър даде дузпа за Буркина Фасо. Резервата Бертран Траоре не сгреши от бялата точка и донесе триумфа на своя отбор.
 Сенегал - Гамбия 3:0 в мач от шампионата за Купата на Африканските народи